Istota Sakramentu

W Kościele katolickim sakrament małżeństwa rozumiany jest jako związek mężczyzny i kobiety. To połączenie stanowi symboliczną więź Chrystusa z Kościołem. O sakramencie małżeństwa dowiadujemy się z Pisma Świętego. W Ewangelii według św. Mateusza czytamy, iż Pan wyznaczył zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie pewne życiowe role: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (19, 4). W ten sposób Jezus podkreślił, iż kobieta i mężczyzna powinni tworzyć związki i zakładać rodzinę. Małżeństwo musi być trwale, opierać się na wzajemnej miłości i nikt nie może współmałżonków rozdzielać. Katechizm Kościoła Katolickiego uściśla jeszcze definicję małżeństwa, wspominając o obowiązku wspólnego wychowywania potomstwa.

UWAGA !!!

Zapraszamy do naszej Poradni Rodzinnej prowadzonej przez panią Annę Sroczyńską w środy, w godz. 18.00-19.30
Kontakt: a.s.poradnia@gmail.com

Kurs Przedmałżeński

Spotkania w salce w domu parafialnym. W piątki o godz. 19.00. Początek kolejnej edycji 23 lutego 2024 r.

Jak wygląda Liturgia Sakramentu

Jednym z częstych pytań jest o przebieg liturgii. Klikając TUTAJ dowiesz się więcej.

Dokumenty i inne porady przed...

Co trzeba przynieść do kancelarii parafialnej i jak zacząć zapraszamy do Lektury TUTAJ