Ogłoszenia

Ogłoszenia

VI niedziela zwykła - 17 lutego 2019r.

 1. Za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na wydatki związane z pracami przy naszym kościele i domu, gdzie mieszkają księża wikariusze, składamy bardzo serdeczne podziękowanie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.13.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy prowadzona przez FZŚ.
 3. CK zaprasza o godz. 16.00 na spotkanie z reżyserem filmowym i telewizyjnym Januszem Zaorskim.
 4. W piątki o godz. 19.00 odbywa się kurs przedmałżeński, który rozpoczęliśmy przed tygodniem. Zainteresowanych zapraszamy.
 5. W poniedziałek 25 lutego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Zapraszamy do kiosku parafialnego po prasę katolicką.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Alinę Hołdak. Polećmy zmarłą Bogu w naszej modlitwie.

Galeria - prace remontowe przy kościele

V niedziela zwykła - 10 lutego 2019r.

 1. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia tych rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską. Księża odwiedzą te rodziny dzisiaj w godzinach między 14.30 a 17.30.
 2. W dniu jutrzejszym przypada 27 Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” ze słów Ewangelii św. Mateusza. Kościół modli się w tym dniu w intencji osób chorych i w podeszłych latach. Celem tego dnia jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących i zwrócenie uwagi wszystkich na ich potrzeby. Jutro w kaplicy o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji osób chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy o pomoc w przybyciu do kaplicy tym osobom przez ich rodziny czy sąsiadów. Na 15 minut przed Mszą św. rozpocznie się spowiedź, a przed zakończeniem Mszy św. będzie wystawienie N.S. i możliwość przyjęcia sakramentu chorych.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie męskich KŻR.
 4. W piątek o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejny kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Zamierzających zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie na ten kurs zapraszamy.
 5. W niedzielę za tydzień, trzecią miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace przy naszym kościele, a po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 6. Znaleziono w kościele złoty kolczyk. Jest do odebrania w zakrystii.
 7. W gablocie przed kościołem wywieszone jest zaproszenie na bal charytatywny dla dziecka niepełnosprawnego, który odbędzie się e restauracji Lawendowy Pałacyk.
 8. Dla wyjeżdżających na wycieczkę do Gruzji i Armenii będzie jeszcze jedno spotkanie we wtorek o godz. 18.30 w kaplicy.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Słowińską, śp. Kazimierę Pawlina, śp. Janusza Sondeja, śp. Zbigniewa Czerwińskiego i śp. Elżbietę Kilen. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.

IV niedziela zwykła - 3 lutego 2019r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela w miesiącu. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem N.S. będzie o godz. 17.30.
 2. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem zbierane są ofiary na parafialną CARITAS.
 3. Wczoraj zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Wszystkim parafianom składamy bardzo serdeczne podziękowanie za życzliwość i ofiarność na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.
  Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chciałby prosić o kolędę, zgłoszenia adresów przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  Odwiedzimy te rodziny w niedzielę za tydzień po godz. 14.30.
 4. Najbliższy czwartek jest pierwszym w miesiącu. Adoracja N.S. prowadzona przez Wspólnotę Kapłańską będzie w kaplicy o godz. 17.00.
 5. Za tydzień, w poniedziałek 11 lutego, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. Tego dnia o godz. 10.00 w kaplicy, będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych i osób starszych, z naszej parafii, których w miarę możliwości na tą Mszę św. zapraszamy. Na zakończenie Mszy św. udzielimy osobom chorym i starszym sakramentu namaszczenia chorych.
 6. Jutro o godz. 18.30 w kaplicy będzie spotkanie dla zapisanych na wycieczkę do Gruzji i Armenii i dla tych osób, które jeszcze się nie zapisały, a decydują się na ten wyjazd. Bardzo prosimy wszystkie te osoby o przybycie w dniu jutrzejszym na to ważne spotkanie.
 7. Wspólnota odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkania w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w salce nr 5 w domu katechetycznym. Wspólnota jest grupą otwartą, zaprasza wszystkich, którzy pragną nauczyć się wielbić Jezusa. Zaproszenie jest też wywieszone w gablocie przed kościołem.
 8. Zachęcamy do nabywania czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w kiosku parafialnym.
 9. Wybierającym się w tym tygodniu na ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do rodzinnych domów.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Gałonia. Polećmy zmarłego Bogu w naszej modlitwie.

III niedziela zwykła - 27 stycznia 2019r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 6.30 do 8.00 i po obiedzie od godz. 17.00.
 2. Wystawienie N.S. w piątek w kaplicy od godz. 15.00.
 3. W sobotę, pierwszą w miesiącu, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.30 i po nabożeństwie spotkanie z ŻR.
 4. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic będą o godz. 6.30, 7.30, suma o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału tego dnia w Mszy św.
 5. Osoby zainteresowane wyjazdem na wycieczkę do Gruzji i Armenii prosimy o zapisywanie się na listę i dokonanie przedpłaty w wysokości 1.000 zł. Na dzisiejszy dzień zapisanych jest 20 osób. Jeżeli nie będzie następnych zgłoszeń, a grupa musi stanowić 38 osób żeby zachować podany koszt wycieczki, będziemy musieli zrezygnować z jej zorganizowania. Na zapisy pozostawiamy jeszcze czas najbliższego tygodnia.
 6. Z dzisiejszą niedzielą zakończyliśmy zapisy do sakramentu bierzmowania. Termin spotkania dla kandydatów podamy po feriach zimowych.
 7. Dziś o godz. 16.30 w kaplicy odbędzie się ostatni w tym roku koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi zespół „Dar serca” z naszej parafii. Zapraszamy.
 8. CK zaprasza dziś na wystawę oraz koncert karnawałowy pt. „Czar Kolumbii”. Udział w tym koncercie wezmą również ambasadorowie z Ameryki łacińskiej.
 9. Porządek kolędy:

Dzisiaj                     od godz. 15.00 ul. Wyszyńskiego 20 i Poznańska 6

Poniedziałek           od godz. 15.30 ul. Wyszyńskiego 18 i Poznańska 15 i 18.

Wtorek                     od godz. 15.30 ul. Wyszyńskiego 2, 6 i 8

Środa                       od godz.  15.30 ul. Wyszyńskiego 10 i 14 oraz Jana Pawła II 10

Czwartek                 od godz. 15.30  ul. Kilińskiego 1 oraz Traugutta 1a, 1b i 3a

Piątek                       od godz. 15,30  ul. Traugutta 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Sobota                     od godz. 11.30  ul. Traugutta 12, 16, 22.

 1. Na rozpoczynający się feryjny czas, uczniom i nauczycielom, życzymy miłego zimowego wypoczynku. 
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty odchodzących do Wieczności śp. Stanisławę Gładkowską, śp. Janinę Batory i śp. Zbigniewa Paluchowskiego. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.         

II niedziela zwykła - 20 stycznia 2019r.

 1. Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na remonty przy naszym kościele składamy gorące podziękowanie.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w CK odbędzie się spotkanie z aktorką telewizyjną i teatralną Grażyną Szapołowską.
 3. W dni powszednie Msze św. odprawiane są w kaplicy.
 4. Osoby zainteresowane wyjazdem do Gruzji i Armenii prosimy o zapisywanie się na listę i wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł. Ważna jest dla nas liczba osób, co wiąże się z rezerwacją biletów samolotowych. Program wyjazdu można otrzymać w zakrystii i jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 5. Dziękujemy naszym parafianom za przyjmowanie kapłanów z wizytą duszpasterską i za ofiarność na remonty naszego kościoła. Bóg zapłać.
 6. Porządek kolędy w najbliższym tygodniu jest następujący:

Dzisiaj             od godz. 15.00    ul. Piłsudskiego i Poniatowskiego domy.

Poniedziałek  od godz. 15.30    ul. Rynek, Warszawska, Sienkiewicza, Kościuszki, Mickiewicza, Okrzei domy.

Wtorek           od godz. 15.30     ul. Nowa – blok i domy, Okrzei 10 i 11-go Listopada.

Środa            od godz. 15.30      ul. Aksamitna i Plantowa, Nowakowskiego 6 i 8 oraz Poniatowskiego 10

Czwartek      od godz. 15.30      ul. Piłsudskiego 6, 8, 11.

Piątek            od godz. 15.30      ul. Nowakowskiego domy oraz 2/4, Kilińskiego 3

Sobota           od godz. 10.00      ul. Targowa i Narutowicza

                        od godz. 15.30      ul.  Wyszyńskiego 4.

Niedziela       od godz.  15.00     ul. Poznańska 6 i Wyszyńskiego 20

Poniedziałek  od godz. 15.30      ul. Wyszyńskiego 18 i Poznańska 15 i 18.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alojzę Nadulną. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu.  

Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian w minionym 2018 roku. Zapraszamy na tą Mszę św. rodziny zmarłych, krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.
 2. Najbliższa niedziela będzie trzecią w miesiącu. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na spłacanie zaległości finansowych związanych z pracami przy naszym kościele.
 3. Na stronie internetowej parafii i w zakrystii jest program planowanej wycieczki w miesiącu wrześniu do Gruzji i Armenii. Osoby zdecydowane na wyjazd zapisujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej i dokonanie przy zapisie przedpłaty w wysokości tysiąca złotych. Prosimy o możliwie szybkie zgłoszenia, ponieważ wiąże się to z bukowaniem biletów samolotowych.
 4. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie wraz z intencjami przyjętymi na te dni będą odprawiane w kaplicy.
 5. Bardzo dziękujemy za życzliwość okazywaną kapłanom z racji kolędy i za ofiary na potrzeby naszego kościoła.
 1. Porządek odwiedzin duszpasterskich w najbliższym tygodniu jest następujący:

          dzisiaj           od godz. 15,30 –     Dębówka

          poniedziałek od godz. 15.30 – ul. Harcerska i Grażyny

          wtorek          od godz. 15.30 – ul. Przybysza, Krasickiego, Parkowa, Projektowana.

          środa            od godz. 15.30 –  ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Słowackiego, Żeromskiego

          czwartek      od godz. 15.30 –  ul. Reymonta, E. Plater, Przytulna, Sadowa, Kwiatowa

          piątek           od godz. 15.30 –  ul. Legionów, Kopernika, Śląska, Szopena, Jagiellońska i Łukasińskiego

          sobota          od godz.   9.00 –  ul. Łąki

                               od godz. 16.00 – ul. Sowińskiego, Mała, Macieja z Błonia

          niedziela      od godz. 15.00 –  ul. Poniatowskiego i Piłsudskiego domy.

          poniedziałek od godz. 15.30 –      Rynek, ul. Warszawska, Sienkiewicza, Kościuszki, Mickiewicza, Okrzei domy.         

06. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej odchodzących do wieczności śp. Lecha Konarzewskiego, śp. Marka Czubaka, śp. Roberta Milczarka i śp. Stanisława Przygodę. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6.01.2019r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Trzech Króli poświęcamy kadzidło i kredę, które po Mszy św. możemy otrzymać od pana kościelnego. Ofiary składane z tej racji przeznaczamy dla pana Piotra, jako wyraz naszej wdzięczności za pracę przy naszym kościele.
 2. Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę , które przeznaczone są na Misje św. składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na parafialną CARITAS.
 4. O godz. 16.30 w kaplicy będzie kolędowanie przy żłóbku Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
 5. Centrum Kultury zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Koncert Noworoczny. Podczas koncertu usłyszymy największe włoskie i światowe przeboje w wykonaniu znanego artysty Stefano Terrazzino oraz pokaz tańców karnawałowych. Są jeszcze do nabycia bilety w kasie CK.
 6. W niedzielę za tydzień, o godz. 14.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji tych wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli z naszej wspólnoty do wieczności w minionym roku. Zapraszamy na tą Mszę św. rodziny tych zmarłych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie księży z wizytą duszpasterską i za ofiarność na potrzeby naszego kościoła.
 8. Porządek kolędy w tym tygodniu:

       Dzisiaj           od godz. 14.30      ul. Faszczycka i Pogodna

       Poniedziałek  od godz. 15.30      dokończenie ul. Grodziskiej, Kolejowa, Towarowa, Niecała i Nowomiejska

       Wtorek           od godz. 15.30      ul. Bieniewicka

       Środa             od godz.  15.30     Witanów

       Czwartek       od godz.  15.30     Bieniewice ul. Św. Jana, Majowa, Gimnazjalna– bloki, Szarotki i Akacjowa

       Piątek             od godz. 15.30     Bieniewice, ul. Dzikiej Róży, Makowa, Gimnazjalna, Osiedlowa i Różana

       Sobota           od godz.   9.00      dokończenie Bieniewic.

       Niedziela       od godz. 15.30      Dębówka

       Poniedziałek  od godz. 15.30      ul. Harcerska i Grażyny.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Ziembińskiego, śp. Elżbietę Mąka i śp.Bogusława Wojciechowskiego. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Program wycieczki do Gruzji i Armenii

Święto świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa - 30.12.2018r.

 1. Jutro kończymy Stary Rok. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.30 i na Mszę św. w intencji parafian o godz. 18.00.
 2. W Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wystawienie N.S. w czwartek i adoracja prowadzona przez Wspólnotę kapłańską będzie o godz. 17.00, adoracja w piątek od godz. 15.00 w kaplicy i Msza św. o godz. 18.00 też w kaplicy i w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego serca Maryi w kościele.
 4. W sobotę po adoracji będzie spotkanie z Ż.R.
 5. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcać będziemy kadzidło i kredę, które będzie rozprowadzał p. kościelny. Ofiary, jakie złożymy za kredę i kadzidło przeznaczamy dla pana kościelnego, jako wyraz naszej wdzięczności za Jego pracę przy naszym kościele.
 6. Ofiary składane za tydzień w Trzech Króli przeznaczone będą na Misje św.
 7. Porządek kolędy w tym tygodniu:

     Dzisiaj               od godz. 15.00  Żukówka i ul. Górna

     Poniedziałek    od godz. 11.00  Nowe Faszczyce

     Środa                od godz. 15.30  ul. Słoneczna, Uśmiech, Kwiatów Polnych

     Czwartek          od godz. 15.30 ul. Fabryczna, Mokra, Przeskok i Mikołaja z Błonia 

      Piątek               od godz. 15.30  ul. Grodziska od strony Konstantowa do przejazdu kolejowego z blokami

      Sobota             od godz. 9.00    Stare Faszczyce

      Niedziela          od godz. 15.00  ul. Faszczycka i Pogodna

      Poniedziałek    od godz. 15.30  dokończenie ul. Grodziskiej, ul. Kolejowa, Nowomiejska, Towarowa, i Niecała.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Janusza Markuszewskiego, śp. Mariana Majewskiego, śp. Barbarę Borkowską. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu w naszej modlitwie.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2018r.

 1. Dzisiaj Msze św. odprawiane są według porządku niedzielnego.
 2. Jutro drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia, w którym wspominamy św. Szczepana pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie wysłuchamy słów rektora KUL a po Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na tą katolicką uczelnię w Lublinie.
 3. Zapraszamy do zakrystii rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich odchodzących do wieczności po zaproszenia na Mszę św. za tych zmarłych.
 4. Bardzo dziękuję ks. Pawłowi, który wraz z przedstawicielami wspólnoty udekorował szopkę w naszym kościele, siostrom zakonnym, panu kościelnemu za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość, panu organiście i chórowi za ubogacenie śpiewem pasterki.
 5. Kolędowanie wśród rodzin naszej parafii rozpoczniemy w piątek.
  Program przedstawia się następująco:

Piątek              od godz. 15.30  ul. Armii Krajowej, Poznańska 12 oraz Poznańska domy, Moniuszki i Składowa

Sobota            od godz.   9.00   Radonice i Konstantów

Niedziela        od godz.  15.00  Żukówka i ul. Górna

Poniedziałek   od godz.  11.00  Nowe Faszczyce

 

IV niedziela Adwentu - 23.12.2018r.

 1. Przyjmujemy jeszcze zapisy do chorych, których księża odwiedzą dzisiaj w godzinach od 14.00 do 17.30.
 2. W dalszym ciągu są w zakrystii do odebrania zaproszenia na Mszę św. dla tych rodzin, które w mijającym roku pożegnały kogoś bliskiego odchodzącego do wieczności. Prosimy te rodziny po Mszy św. do zakrystii.
 3. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tylko rano. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W wigilię kancelaria będzie zamknięta.
 4. Pasterka będzie w naszym kościele odprawiona o godz. 24.00.
 5. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. W kiosku parafialnym jest do nabycia świąteczne wydanie prasy katolickiej i świece CARITAS na stół wigilijny.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy odchodzących do wieczności naszych parafian: śp. Eugeniusza Walaszka, śp. Joannę Kowalczyk, śp. Barbarę Sobiecką, śp. Kazimierę Szymańską, śp. Halinę Adamczyk i śp. Mariannę Stelmach. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.

III niedziela Adwentu - 16.12.2018r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. Kazania rekolekcyjne są dzisiaj podczas każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek o godz. 6.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek będzie od godz. 6.00 do 8.00, od 9.30 do 11.30 i po obiedzie od godz. 17.00 do 21.00. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i do skorzystania w te dni rekolekcyjne z sakramentu pokuty.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13:00 krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Za wszystkie ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na kosztowne remonty przy naszym kościele bardzo serdecznie dziękujemy.
 4. W środę, czwartek, piątek i sobotę spowiadamy od godz. 6.00 do 8.00 i po obiedzie od godz. 17.30 do 18.30.
 5. Kartki z adresem nowej strony internetowej parafii są wyłożone na bocznych ołtarzach i w kiosku parafialnym.
 6. Od września otwarta jest księga Intencji Mszy św. na następny rok. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 7. W kiosku parafialnym jest do nabycia prasa katolicka oraz Świece Caritas na stół wigilijny jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 8. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy do chorych, których księża zawożąc Komunię św. odwiedzą w niedzielę za tydzień w godzinach od 14.30 do 18.00.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Tadeusza Tomsio i śp. pana doktora Janusza Śliwę. Pomódlmy się za tych zmarłych.

II niedziela Adwentu - 9.12.2018r.

 1. Przypominamy, że w Adwencie Roraty są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast Msze św. wieczorne, które są Roratami dla dzieci, od poniedziałku do piątku odprawiane są w kaplicy o godz. 18.00. Wszystkich, którzy mają zamówione intencje na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do kaplicy.
 2. W dzisiejszą niedzielę II Adwentu staramy się pamiętać o naszych Braciach i Siostrach posługujących  i żyjących za wschodnią granicą prosząc, by coraz mniej było przeszkód w przeżywaniu i rozwoju wiary świętej. Dlatego w dzisiejszą niedzielę cały Kościół w Polsce wspomaga tamtejszy Kościół, który niekiedy przeżywa wielki kryzys materialny. I u nas po zakończonej Mszy św. będzie przed kościołem zbiórka na ten cel, który nazywamy „Pomocą Kościołowi na Wschodzie”.
 3. Dzisiaj w godzinach od 10:00 do 16:00 odbywa się w Centrum Kultury kiermasz bożonarodzeniowy.
 4. Karteczki z adresem nowej strony internetowej parafii są na bocznych ołtarzach i w kiosku parafialnym.
 5. W związku ze zbliżającymi się świętami chcemy kontynuować akcję „Wigilijna Gwiazdka”. Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wiszą gwiazdki, na których napisany jest numer oraz płeć dziecka. Zachęcamy do zabierania ich do domu i przygotowaniu prezentu dla dziecka w cenie ok. 50 zł. Gotowe prezenty z przyczepioną gwiazdką, bo wtedy będzie wiadomo dla kogo są przeznaczone, prosimy oddać do Sióstr lub do kancelarii.
 6. Od września otwarta jest księga intencji mszalnych na następny rok. Zainteresowanych zamówieniem intencji zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla członków męskich KŻR.
 8. Rodziny, które pożegnały kogoś bliskiego w mijającym roku zapraszamy do zakrystii lub kancelarii po zaproszenia na Mszą św. w intencji tych zmarłych.
 9. W kiosku parafialnym jest prasa katolicka i świece Caritas na stół wigilijny jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 10. Za tydzień w III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku włącznie. Kazania rekolekcyjne w niedzielę będą podczas każdej Mszy św. Program rekolekcji podamy w następną niedzielę.
 11. Za tydzień III niedziela w miesiącu. Wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczamy na remonty przy naszym kościele.
 12. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że przyjmujemy zgłoszenia  uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum.
 13. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy do chorych, których księża odwiedzą zawożąc im Komunię św. w IV Niedzielę Adwentu tj. na dzień przed wigilią w godzinach od 14.00 do 18.00.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Bogumiłę Pełka, śp. Władysławę Wyka i śp. Artura Paradowskiego. Polećmy tych zmarłych Miłosiernemu Bogu.

I niedziela Adwentu - 2.12.2018r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jak również kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
 2. W Adwencie Roraty w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 7.30 i o 18.00. Msza św. o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku będzie Mszą św. roratnią dla dzieci W KAPLICY.
 3. Przed kościołem zbierane są ofiary na parafialną CARITAS.
 4. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przekazujemy na Seminarium Duchowne w Warszawie składamy gorące podziękowanie.
 5. Nasza parafia od tygodnia ma nową stronę internetową. Adresy strony są na kartkach wyłożonych na bocznych ołtarzach i w kiosku parafialnym. W kiosku można nabywać Świece Caritas na stół wigilijny.
 6. Najbliższy czwartek i piątek są pierwszymi w miesiącu. Adoracja N.S prowadzona przez Wspólnotę kapłańską rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy. Spowiedź w piątek rano od godz. 6.00 do 8.00 i po obiedzie od godz. 17.00 w kaplicy. Adoracja N.S. w piątek od godz. 15.00 też w kaplicy.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.  Msze św. z kazaniami będą o godz. 6.00, 7.30 i suma o godz. 10.00. Zachęcamy  do uczestniczenia w Mszy św. i zachowaniu świątecznego charakteru dnia. Przed Mszą św. o godz. 10.00 zaśpiewamy Godzinki.
 8. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzić XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na potrzeby tamtejszego kościoła w całej Polsce przy kościołach będą zbierane ofiary wsparcia do puszek.
 9. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chcemy kontynuować akcję „Wigilijna Gwiazdka”. Na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła wiszą gwiazdki, na których napisany jest numer i płeć dziecka. Zachęcamy do zabierania ich do domu i przygotowania prezentu dla dziecka w cenie Ok. 50 zł. Gotowe prezenty z przyczepioną gwiazdką bo wtedy będzie wiadomo dla kogo jest przeznaczony, oddać do Sióstr lub kancelarii parafialnej do 16 grudnia.
 10. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii w III Niedzielę Adwentu.
 11. Od września otwarta jest księga Intencji mszalnych na następny rok. Chcących zamówić intencje zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 12. Rodziny, które pożegnały kogoś bliskiego w mijającym roku zapraszamy do zakrystii po zaproszenia na Mszę św. w intencji tych zmarłych.
 13. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Hannę Rokita i śp. Witolda Wróblewskiego. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.o

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018r.

 1. Dzisiejszą Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Z racji dzisiejszej uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawienie N.S, odmówimy litanię do N.S.P.J i akt poświęcenia.
 2. Najbliższa sobota będzie pierwszą w miesiącu. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy po Mszy św. o godz. 7.30. Po tym nabożeństwie spotkanie z ŻR.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny, który przygotuje nas na radosne obchody pamiątki narodzenia Chrystusa. Z tej racji, że za tydzień jest pierwsza niedziela w miesiącu będą zbierane ofiary do puszek na parafialną CARITAS, a taca zostanie przekazana na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 4. Wczoraj Ksiądz Kardynał udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania, a więc uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00. Zapisy przyjmują katecheci, a młodzież, która uczy się w szkołach poza terenem naszej parafii zapisuje się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Obecnie zajmujemy się historią: kształtowanie Mszy św. od czasów Pana Jezusa do dnia dzisiejszego. Spotkania odbywają się we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00 w Kanie – Sali nad kaplicą. Najbliższe spotkanie 11 grudnia.
 6. Ważna wiadomość dla uczestniczących w pielgrzymce go Fatimy. Portugalskie Linie Lotnicze nadesłały wiadomość, że nazwisko właściciela numeru konta musi być zgodna z nazwiskiem pasażera. Znaczy to, że jeżeli np. podróżowało małżeństwo każdy zgłaszający dokument bankowy musi mieć swoje konto. Nie przyjmą zgłoszenia na konto wspólne.
 7. Od dzisiejszej niedzieli mamy nową internetową stronę parafii. Adres strony to: parafia-blonie.pl lub www.fara-blonie.pl  Karteczkę z zapisanym adresem wyłożyliśmy na ołtarzach i w kiosku parafialnym.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii odchodzących do wieczności śp. Roberta Wajcmana, śp. Genowefę Skowron, śp. Romana Mikuska, śp. Mariannę Wielogórską i śp. Jerzego Wigier. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

XXXIII niedziela zwykła 18.11.18r.

 1. Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe przy naszym kościele składamy serdeczne podziękowanie.
 2. Dzisiaj o godz. 17.15 adoracja N.S. prowadzona przez Franciszkański Zakon Świeckich.
 3. Wspólnota Kapłańska i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają dzisiaj na Mszę św. z racji rocznic ich powstania o godz. 15.00. Po Mszy św. będzie skromne przyjęcie.
 4. W najbliższą sobotę Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z tą uroczystością dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 będzie spotkanie młodzieży bierzmowanej.
 5. Spowiedź dla rodziców i świadków będzie w tym tygodniu rano od godz. 7.00 do 7.30 i wieczorem o godz. 18.00, natomiast młodzież bierzmowana przyjdzie do kościoła w piątek na godz. 16.30.Spotkanie rozpocznie się konferencją po której bierzmowani przystąpią do spowiedzi św.
 6. W sobotę bierzmowani i świadkowie gromadzą się w kościele o godz. 11.20, a Mszę św. Ksiądz Kardynał rozpocznie o godz.12.00. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy rodziców i rodziny bierzmowanych oraz naszych parafian.
 7. Przyjmujemy zapisy uczniów klas VIII, których przez najbliższy rok będziemy przygotowywać do bierzmowania. Młodzież może zapisywać się u swoich katechetów, a jeżeli uczy się w szkołach poza naszą parafią, zgłoszenia przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej.
 8. Jutro o godz. 17.00 w sali kinowej CK będzie zaprzysiężenie Burmistrza i nowo wybranej Rady Miasta i Gminy Błonie.
 9. Stowarzyszenie Błoński Uniwersytet Trzeciego wieku zaprasza na II Błońską Konferencję Senioralną „Ścieżki pomyślnej starości”. Konferencja będzie miała miejsce w poniedziałek za tydzień w CK. Początek o godz. 10.00.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy odchodzących do wieczności śp. Krystynę Różycką, śp. Mariannę Pietrzak i śp. Waldemara Zwierzchowskiego. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.