Ogłoszenia

Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019r.

 1. Za wszystkie ofiary składane wczoraj z racji poświęcenia pokarmów i na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dług w związku z położeniem nowego dachu na kościele i prace remontowe w domu parafialnym składamy gorące podziękowanie.
 2. Dzisiaj nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. Jutro drugi dzień uroczystości wielkanocnych. Wysłuchamy słów Rektora KUL, a po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na tą katolicką uczelnię w Lublinie. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 4. Serdeczne podziękowanie kierujemy do ks. Jarosława i naszych sióstr za przygotowanie Ciemnicy i Grobu P.J., za przygotowanie i dekorację ołtarzy, p. organiście i chórowi parafialnemu za śpiewy w czasie Triduum Paschalnego i na Rezurekcji, wszystkim adorującym Pana Jezusa w ciemnicy i grobie, ministrantom, bielankom, wspólnotom modlitewnym, strażakom z Błonia i Bieniewic, orkiestrze strażackiej, panu kościelnemu, p. Tadeuszowi Wiśniewskiemu, Kamilowi Sidorowi, p. Jadwidze Racinowskiej, Dariuszowi i Agnieszce Mulawa, Joannie Chojnackiej, p. Jerzemu Janowskiemu, p. Włodzimierzowi Knof  za prace przy dekoracjach i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniach kościoła na dzisiejszą uroczystość jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 5. Jak każdego roku, także i dzisiaj dziękujemy za kwiaty do kościoła p. Janowi Dudzińskiemu z małżonką z Żukówki. Bóg zapłać.
 6. W każdej parafii co 10 lat odbywają się misje św. Ponieważ w tym roku w maju mija 10 rocznica misji w naszej parafii, kolejne misje odbędą się w ostatnim tygodniu września tego roku. Na to wielkie wydarzenie przygotowywać się będziemy od następnej niedzieli przez odmawianie po wszystkich Mszach św. modlitwy w intencji naszych misji parafialnych.
 7. Na cmentarzu grzebalnym jest bardzo dużo grobów zaniedbanych, starych i tych, dla których wygasło pokładne cmentarne. Prosimy rodziny o wpłaty przedłużające ważność grobu. W razie nie uiszczania tych wpłat, a są one ważne na 20 lat, będziemy te groby usuwać  otwierając na tych miejscach nowe mogiły.
 8. Dnia 23 kwietnia obchodził będzie rocznicę 25 – lecia święceń biskupich ksiądz biskup pomocniczy w naszej archidiecezji, bp Piotr Jarecki. Modlić się będziemy w intencji Jubilata podczas Mszy św. w naszym kościele jutro o godz. 11.30.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej odchodzących do wieczności śp. Józefa Zawadzkiego, śp. Stefana Kanię i śp. Bronisławę Wiśniewską. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 14 kwietnia 2019r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym rozważamy Mękę Jezusa Chrystusa poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
 2. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do chorych, których księża odwiedzą w godzinach między 14.00 a 17.00. 
 3. Msze św. w dni powszednie do środy włącznie będą odprawiane o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Spowiedź w te dni będzie od godz. 6.30 do 8.00 i po obiedzie od godz. 17.30. 
 4. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie w naszym kościele o godz. 18.00 natomiast w Wielką Sobotę o godz. 19.30.
 5. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 20.30 i w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 18.00. Podobnie adoracja przy Grobie będzie w Wielki Piątek do godz. 20.30, a w Wielką Sobotę od godz. 7.30. Zachęcamy do adoracji wspólnoty modlitewne, ministrantów, bielanki, strażaków i wiernych.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna do środy włącznie.
 7. Przypominamy, że w Wielki Piątek zachowujemy post ścisły.
 8. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kaplicy od godz. 8.00 do 16.00, a na wioskach od godz. 10.00. Prosimy o przysłanie samochodów po księży przed godziną 10.00. Wszystkie ofiary składane z racji poświęcenia pokarmów w kaplicy i na wioskach będą przeznaczone na prace inwestycyjne przy naszym kościele i w domu parafialnym. 
 9. Jeszcze dzisiaj do skarbony za ławkami i do puszek przed kościołem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. 
 10. Z procesją rezurekcyjną przejdziemy przez Rynek naszego miasta, a rozpocznie się ona o godz. 6.00. W pierwszy dzień Wielkanocy nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. odprawione zostaną według porządku niedzielnego. 
 11. Wraz z Panem Burmistrzem pragniemy poinformować, że decyzją konserwatorską z dnia 08 kwietnia b.r. na pięć miesięcy zostały wstrzymane prace przy budowie parkingu przykościelnego ze względu na odnalezione wykopaliska starego klasztoru. W związku z trudnościami dotyczącymi parkowania samochodów przez przyjeżdżających do kościoła informujemy, że samochody możemy parkować na parkingu i w podwórku przed plebanią, na parkingu między Strażnicą a CK, przy CK a  w Święta nawet na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Grodziskiej. 
 12. Każda trzecia niedziela miesiąca jest okazją do wsparcia ofiarami pieniężnymi na tacę prac remontowych przy kościele, gdzie jeszcze mamy do spłacenia dług w związku położeniem nowego dachu na kościele, oraz na remonty w domu parafialnym. Ponieważ trzecia niedziela w tym miesiącu przypada w Wielkanoc, ofiary z tego dnia złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel. 
 13.  Spotkania dla ministrantów w związku z uczestniczeniem w Triduum Paschalnym będą w środę o godz. 18.45 i Wielki Piątek o godz.10.00. 
 14.  Dzisiaj w CK w godzinach od 11.00 do 16.00 odbędzie się kiermasz wielkanocny. 
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W kiosku są książeczki z modlitwami do Bożego Miłosierdzia w cenie 3 zł. 
 16.  W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Kazimierza Koszewskiego, śp. Tadeusza Kucharskiego i śp. Jerzego Kursa. Polećmy tych zmarłych Bogu w naszej modlitwie.

V Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Jutro, we wtorek i środę Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 6.30. 10.00, 18.00 i 20.00. Spowiadać będziemy każdego dnia w godzinach od 6.30 do 8.00, od 9.30 do 11.30 i po obiedzie od godz. 17.00 do 21.00. Bardzo prosimy o zorganizowanie tak czasu w naszych domach, żeby wszyscy z rodziny mogli brać udział w rekolekcjach i skorzystali z sakramentu pokuty.
 2. Rekolekcje połączone będą z doroczną adoracją zwaną Czterdziestogodzinnym nabożeństwem. Wystawienie N.S. będzie w poniedziałek, wtorek i środę w godz. od 11.00 do 18.00. Zachęcamy do adoracji wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych.
 3. Ofiary zbierane na tacę środę przeznaczamy dla księdza rekolekcjonisty jako nasze wynagrodzenie za prowadzenie rekolekcji w naszej parafii.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia do chorych, których księża odwiedzą zawożąc Komunię św. w Niedzielę Palmową godz. między 14.00 a 17.00.
 5. W najbliższy piątek będzie Droga krzyżowa po ulicach naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w parafii Narodzenia Pańskiego i przejdziemy do naszego kościoła. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej w naszym kościele i rano i po obiedzie o godz. 18.30. Będzie tylko Droga krzyżowa dla dzieci w kaplicy. Wszyscy bierzemy udział w centralnym nabożeństwie.
 6. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przed kościołem zbierane są ofiary na parafialną CARITAS
 7. Za ławkami przy wyjściu z kościoła jest skarbona, do której możemy złożyć swoją ofiarę na kwiaty do Grobu P.J.
 8. Jutro w CK o godz. 19.00 odbędzie się spektakl teatralny z dobrą obsadą aktorską. Są jeszcze wolne bilety do nabycia w kasie.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla męskich KŻR.
 10. Za tydzień rozpoczynamy Wielki Tydzień. Palmy będziemy poświęcać podczas wszystkich Mszy św.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zofię Czechowską. Polećmy zmarłą Bogu w naszej modlitwie.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019r.

 1. W najbliższą środę na godz. 18.00 Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład księdza biskupa Piotra Jareckiego pt. „Troska o godność osoby i dobro wspólne”. Wykład ten będzie wykładem otwartym, dlatego mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni.
  W miesiącu kwietniu tego roku przypada 25 rocznica sakry biskupa Piotra. Będziemy mieli również okazję do złożenia życzeń Jubilatowi z racji srebrnego jubileuszu biskupstwa i podziękowania za biskupią posługę, z którą tak często z wielką radością przybywa do Błonia. Serdecznie jeszcze raz zapraszamy w środę o godz. 18.00 do Centrum Kultury.
 2. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi, do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 7 kwietnia pod hasłem „Tato, to Ja”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o istotnej roli ojca w przyjęciu dziecka i jego wychowaniu. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00,
  po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzin z dziećmi i kobiet
  w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską.
 3. Jurto o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św.
 4. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Kazania rekolekcyjne będą podczas wszystkich Mszy św. w kościele. Program rekolekcji na następne dni podamy za tydzień. W czasie Mszy św. o godz. 13:00 Panu Bogu będziemy polecać wszystkich ośmioklasistów i gimnazjalistów, prosząc o błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego w czasie zmagań związanych z egzaminami kończącymi szkołę. Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i uczniów. O godz. 18.00 w kaplicy wystawione będzie misterium krzyża. Zapraszamy 
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja N.S. w czwartek o godz. 17.00 prowadzona przez Wspólnotę Kapłańską, adoracja w piątek od godz. 15.00 i w sobotę Msza św. o Niepokalanym sercu Maryi o godz. 7.30. oraz nabożeństwo z wystawieniem N.S. Po adoracji spotkanie z ŻR. Spowiedź w piątek w godzinach od 6.30 do 8.00 i po obiedzie od godz. 17.00.
 6. Przypominamy, że do skarbony, która wystawiona jest za ławkami można składać ofiary na kwiaty do grobu P.J.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej w piątki o godz. 8.00 i 18.30, oraz dla dzieci o godz. 17.30 i Gorzkich żalach w każdą niedzielę W.P. o godz. 17.15.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Kucharskiego, śp. Czesławę Szwarc-Wojtczyk, śp. Mariana Poświata.

III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy pracujących w krajach misyjnych. W ten sposób pomagamy naszym misjonarzom i misjonarkom. Głoszą oni Ewangelię na wszystkich kontynentach. Budują tam kościoły, kaplice, prowadzą szkoły, świetlice dla dzieci, ośrodki zdrowia i szpitale, karmią głodnych. Ich wieloraka służba jest możliwa tylko dzięki naszej hojności. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają dzisiaj Misje święte składamy w imieniu polskich misjonarzy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Msze św. z kazaniami będą odprawione o godz.6.30, 7.30, suma o godz. 10.00 i o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru jutrzejszego dnia w naszych domach i do uczestniczenia w Mszy św.
 3. W środę za tydzień, tj. 03 kwietnia o godz. 18.00 Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do Centrum Kultury na wykład księdza biskupa Piotra Jareckiego pt. „Troska o godność osoby i dobro wspólne”. Wykład jest otwarty, stąd zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w tym spotkaniu.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy za dwa tygodnie w V N.W.P.
 5. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej.
 6. Przypominamy, że do skarbony, która jest wystawiona za ławkami w kościele można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć kiosku parafialnym.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Władysława Kowalskiego, śp. Kazimierza Niemyjskiego, śp. Janinę Michnowską, śp. Ludwika Szcześniaka, śp. Lecha Banacha, śp. Kazimierza Sijkę, śp. Marię Zagumną. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

II Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019r.

 1. Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na inwestycje przy naszym kościele i w domu parafialnym składamy bardzo serdeczne podziękowanie.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Mamy więc sposobność, by przede wszystkim modlitwą, ale i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dzień ten w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Pamiętajmy w naszej modlitwie o polskich misjonarzach pracujących na całym świecie głoszących ludziom Naukę Chrystusa. W niedzielę za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na pomoc naszym misjonarzom rozsianym na prawie wszystkich kontynentach świata.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali, które są odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 i Drogi Krzyżowej, która jest w piątek dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci w kaplicy o 17.30.
 4. W najbliższą niedzielę 24 marca organizowany jest przez Siostry wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu wystawiona jest za ławkami skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kiosku.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Magdalenę Szychowską. Polećmy zmarłą Bogu w naszej modlitwie.

I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019r.

 1. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie w imieniu Rektora i alumnów składamy serdeczne podziękowanie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. godz. 13.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a o godz. 17.15 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godz. 8.00 i 18.30 w kościele, a dla dzieci w kaplicy o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 4. Przy wyjściu z kościoła za ławkami jest skarbona, do której możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla mężczyzn z KŻR.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę będą w naszej parafii rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych.
 7. Najbliższa niedziela będzie trzecią w miesiącu. Wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiary te bardzo nam pomagają w spłacaniu długu jaki pozostał po założeniu nowego dachu jak i kontynuacją remontów w mieszkaniach księży wikariuszy. Serdecznie za te ofiary dziękujemy.
 8. W tym tygodniu minęła pierwsza rocznica śmierci śp. ks. Jana Wolskiego. Z tej racji jutro o godz. 7.30 będzie odprawiona rocznicowa Msza św. za zmarłego przed rokiem księdza. 
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian odchodzących do wieczności, śp, Marię Bezpałko, śp. Mironę Nikoporowicz, śp. Wojciecha Świgońskiego, śp. Antoniego Jabłońskiego, śp. Tadeusza Bieleckiego. Polećmy tych zmarłych Bogu w modlitwie.

Galeria - prace remontowe przy kościele