DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA
20 października

1. Za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na remonty przy naszym domu parafialnym i spłaceniem długu za nowy dach na kościele składamy serdeczne podziękowanie. Chcemy poinformować, że w tym tygodniu zakończone zostały w domu parafialnym prace związane z gruntownym remontem klatek schodowych. Od tego okresu grzewczego przeszliśmy na własne ogrzewanie domu parafialnego. Założyliśmy nowe piece gazowe i wykorzystujemy do grzania gaz ziemny. Do tej pory podłączeni byliśmy do źródła ciepła z Geotermii Mazowieckiej, która ogrzewa mieszkania w blokach. Płacone były w sezonie grzewczym bardzo wysokie świadczenia, co zmusiło nas do podjęcia takiej decyzji. Ogrzewanie domu parafialnego kosztowało nas w sezonie grzewczym ponad 50 tyś. zł. plus ok. 7 tyś przez cały rok za przesył energii cieplnej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla młodzieży bierzmowanej ze świadkami.
  3. Jutro o godz. 19.00 w kaplicy będzie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  4. W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00 ksiądz biskup Piotr Jarecki udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Przystąpi do tego sakramentu 150 osób. Zapraszamy na tą uroczystość rodziny młodzieży bierzmowanej oraz naszych parafian. Polecamy tych młodych ludzi naszym modlitwom.
  5. Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków i rodziców będzie: dla dziewcząt w czwartek od 17.30 do 19.00 a dla chłopców w piątek też w godzinach od 17.30 do 19.00.
  6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na roczne wypominki za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe piszmy na kartkach, które są wyłożone na bocznych ołtarzach i na skarbonie przy wyjściu kościoła.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Piotra Kropiwnickiego. Polećmy zmarłego Bogu w naszej modlitwie.